تلسکوپ ۹/۲۵ اینچ EdgeHD سلسترون نمایش بزرگتر

تلسکوپ ۹/۲۵ اینچ EdgeHD سلسترون

4691

جدید

  • بهترین کیفیت اپتیکی بدون ابیراهی اپتیکی
  • با میدان دید تخت در تمام میدان دید
  • قابلیت Fastar
  • قابلیت کاهش نسبت کانونی از f/10 به f/7 با کاهندۀ فاصلۀ کانونی
  • افزایش عبور نور با اندود استاربرایت XLT

 

جزییات بیشتر

19,596,000 تومان

افزودن به علاقه‌مندی‌ها

این لولۀ اپتیکی آلومینیومی فیلترهایی با عدد مش ۹۵ دارد که باعث خروج هوای داغ از پشت آینۀ اصلی می‌شود. آینۀ اصلی هم با گیره‌هایی در جای خود محکم نگه داشته شده است که احتمال حرکت تصویر هنگام عکاسی را کاهش می‌دهد. میدان دید تخت این تلسکوپ تصاویری بدون ابیراهی در سراسر میدان دید ایجاد می‌کند که هم برای رصد و هم عکاسی نجومی بسیار ایده‌آل است. خطای کمای خارج از محور حذف شده است و همچنین در سرتاسر صفحۀ کانونی، حتی در لبۀ میدان دید هم کیفیت تصویر در حد کیفیت یک تلسکوپ استروگراف است.

بسیاری از طراحی‌هایی اپتیکی با نام استروگراف (تلسکوپ مخصوص عکاسی نجومی) شناخته می‌شوند اما در واقع فقط روی صفحه کانونی انحناءدار تصاویر ستارگان را نقطه‌ای نشان می‌دهند. در این حالت ستارگان با حس‌گر تراشه‌ای تخت دوربین‌های دیجیتال در لبۀ تصویر خارج از فوکوس دیده می‌شوند که این پدیده فقط هنگام رصد می‌تواند قابل قبول باشد.

تلسکوپ EdgeHD صفحۀ کانونی‌ای ۳ برابر تخت‌تر از یک تلسکوپ استاندارد اشمیت-کسگرین و بسیار تخت‌تر از تلسکوپ‌های بدون خطای کما ارائه می‌دهد. این ویژگی باعث ایجاد تصاویری کاملاً شفاف هنگام استفاده بزرگ‌ترین تراشه‌های سی‌سی‌دی می‌شود.

حد قدر نظری و قدرت تفکیک این تلسکوپ هم از تلسکوپ‌هایی با قطر آینۀ مشابه بیشتر است. تمام سطوح اپتیکی تلسکوپ EdgeHD هم اندود استاربرایت XLT دارند که بیشترین میزان نور ورودی در گسترده‌ترین محدوده نور مرئی و طول‌موج‌های عکاسی را تضمین می‌کند.

ویژگی‌های مکانیکی:

این تلکسوپ علاوه بر ساختار اپتیکی ویژه‌اش مزیت‌های دیگیری هم دارد. گیره‌های انعطاف‌پذیری آینه را سر جای خود نگه می‌دارند و باعث کاهش حرکت تصویر در عکاسی نجومی با نوردهی طولانی می‌شوند. هنگامی که تصویر فوکوس بشود، این گیره‌های انعطاف‌پذیر بدون اعمال هیچ‌گونه نیرو و فشاری روی آینه آن را سر جای خود و تصویر را در مرکز میدان دید نگه می‌دارند.

برای لوله هواکش‌هایی در نظر گرفته شده‌است که در انتهای آن قرار دارند و به هوای داغ اجازه می‌دهند از پشت آینۀ اصلی خارج شود. فیلتری که روی آن نصب است هنگام خروج گرم اجازۀ ورود گرد و غبار به درون لوله را نمی‌دهد.

این تلسکوپ را می‌توان مناسب‌ترین و انعطاف‌پذیرترین تلسکوپ برای عکاسی نجومی دانست. با نسبت کانونی f/10 خودش می‌توانید از کوچک‌ترین اجرام اعماق آسمان هم عکاسی کنید. با اضافه کردن یک کاهندۀ فاصلۀ کانونی می‌توانید میدان دید را بدون از دست رفتن کیفیت اپتیکی افزایش بدهید. یک لنز بارلو هم می‌تواند بزرگنمایی را افزایش بدهد تا قدرت تفکیک برای عکاسی از سیارات، خورشید و ماه بیشتر بشود. تمام تلسکوپ‌های EdgeHD قابلیت Fastar دارند؛ یعنی آینۀ ثانویۀ آن‌ها را می‌توان باز کرد و ابزار اپتیکی سومی به جای آن گذاشت تا نسبت کانونی بسیار سریع f/2 برای عکاسی میدان دید باز بدست بیاید!

 


نام انگلیسیCelestron EdgeHD 9.25” OTA
جوینده۵۰×۹
چشمی‌های ۱/۲۵ اینچی۲۳ میلی‌متری لومینوس
ابزارهای جانبی همراه
نوعآینه‌ای، ۲ اینچ
چپقی
پیچ فکوس سریعدارد
فکوسر
وزن لولۀ اپتیکی۹/۵ کیلوگرم
طول لولۀ اپتیکی۵۶ سانتی‌متر
بزرگ‌نمایی۳۴ تا ۴۰۷ برابر
توان گردآوری نور۱۱۲۷ برابر چشم انسان
حد قدر (نظری)۱۴/۴
توان تفکیک (نظری)۰/۵۹ ثانیۀ قوس
اندوداستاربرایت XLT
نسبت کانونیf/10
فاصلۀ کانونی۲۳۵۰ میلی‌متر
گشودگی دهانه۹/۲۵ اینچ (۲۳۵ میلی‌متر)
طراحی اپتیکیاشمیت-کاسگرین
نوعترکیبی
اپتیک
مناسب برایرصدگران باتجربه
مناسب برایرصدگران ماهر
کاربردماه و سیاره‌ها
کاربردعکاسی نجومی
کاربردطبیعت
کاربردسحابی‌ها و کهکشان‌ها
کاربردخورشید (فقط با فیلترهای خورشیدی مناسب)

نوشتن نقد و نظر

تلسکوپ ۹/۲۵ اینچ EdgeHD سلسترون

تلسکوپ ۹/۲۵ اینچ EdgeHD سلسترون

  • بهترین کیفیت اپتیکی بدون ابیراهی اپتیکی
  • با میدان دید تخت در تمام میدان دید
  • قابلیت Fastar
  • قابلیت کاهش نسبت کانونی از f/10 به f/7 با کاهندۀ فاصلۀ کانونی
  • افزایش عبور نور با اندود استاربرایت XLT

 

نوشتن نقد و نظر

محصولات خاص

محصولات بازدید شده

28 other products