تلسکوپ ۱۴ اینچ ACF اشمیت مید (مقر استوایی ال‌اکس-۸۵۰) نمایش بزرگتر

تلسکوپ ۱۴ اینچ ACF اشمیت مید (مقر استوایی ال‌اکس-۸۵۰)

4712

جدید

  • بسیار ایده‌آل برای رصد و عکاسی نجومی
  • بدون خطای کما، میدان دید کاملاً تخت
  • ردیاب خودکار استارلاک و سامانۀ جستجوی خودکار اتواستار-۲

جزییات بیشتر

0 تومان

افزودن به علاقه‌مندی‌ها

تلسکوپ ۱۴ اینچی اشمیت-کسگرین مید استاندارد جدیدی برای عکاسی نجومی و رصد معرفی کرده‌است. نسبت کانونی f/8 و ساختار اتپتیکی فوق‌العاده عالی آن تصویری با میدان دید بازتر، تخت‌تر و عاری از هرگونه خطای کما در سراسر دایرۀ تصویر ارائه می‌دهد. حتی هنگام استفاده از چشمی‌های با میدان دید باز و حس‌گرهای بزرگ هم در از مرکز تا لبۀ تصویر ستاره‌ها کاملاً نقطه‌ای هستند. این تلکسوپ مجهز به سامانۀ اتوگایدر استارلاک با عکس‌بردار دوگانه است. چرح‌دنده‌های مقر ۲۲۵ دندانه‌ای ۵/۸ درجه هستند و از برنز پولیش‌شده ساخته شده‌اند. مقر گیرندۀ جی‌پی‌اس دارد و خطای تناوبی آن بسیار کم است. سامانۀ گوتو اتواستار-۲ مقر هم در پایگاه دادۀ خود ۱۴۴۰۰۰ جرم ذخیره دارد که می‌تواند آن‌ها را به‌صورت خودکار بیابد. سه‌پایۀ مقر هم قابلیت تنظیم ارتفاع دارد و پایه‌های فولادی آن به لرزه‌گیر مجهز هستند. قطر پایه‌ها ۷/۵ سانتی‌متر است.

فوکوسر الکترونیکی کری‌فورد این تلسکوپ دو سرعته است و قابلیت تنظیم بسیار دقیق با نسبت ۱:۷ دارد و تصویر هنگام عکاسی هیچ حرکتی نخواهد داشت. چپقی منشوری ۹۹٪ بازتاب نور دارد.

مهم‌ترین ویژگی ساختار اپتیکی این تلسکوپ نداشتن خطای کما و میدان دید کاملاً تخت است که برای منجمان آماتور، عکاسان نجومی و همچنین استفاده در رصدخانه‌های حرفه‌ای بسیار ایده‌آل است. این ساختار منحصربه‌فرد مید همچنین خطای آستیگماتیسم و خطوط ناشی از تفرق تلسکوپ‌های معمولی را از تصویر حذف می‌کند.

سطوح اپتیکی تلسکوپ ۱۴ اینچ ACF مید اندود UHTC دارند که باعث می‌شود گذردهی نور شدیداً زیاد شود تا درخشندگی و کنتراست تصویر افزایش بیابد.

قابلیت استارلاک باعث می‌شود هنگام نوردهی، ردیابی خودکار و بسیار دقیق صورت بگیرد. استارلاک با داشتن فناوری لایت‌سویچ از یک اپتیک ۸۰ میلی‌متری با نسبت کانونی f/5 و دو سیستم حس‌گر دوربین، هم‌خطی را به روش کامپیوتری انجام می‌دهد. پس از هم‌خط شدن، استارلاک مقر را هدایت می‌کند و حتی به‌طور خودکار خطای تناوبی هر دو محور را تصحیح می‌کند تا فرایند ردیابی در شرایط دید خوب، به دقت حداقل ۱ ثانیۀ قوس و قابلیت ردیابی ستاره‌های تا قدر ۱۱ برسد.

مقر ال‌اکس از فولاد زنگ‌نزن ماشین‌کاری شده ساخته شده‌است و استحکام بسیار زیادی دارد. دقت حرکت مقر ۱ دقیقۀ قوس و ظرفیت بار قابل تحملش ۴۰ کیلوگرم است. رلبرینگ‌های دقیق و پیچ‌های حرکت ریز برای هر دو محور از دیگر ویژگی‌های این مقر هستند. پیچ تنظیم محور بعد از فولاد زنگ‌نزن ساخته شده‌است.

سرعت حرکت مقر ۱، ۲، ۸، ۱۶، ۶۴ برابر سرعت نجومی و همچنین در سریع‌ترین حالت ۰/۵، ۱ و ۳ درجه بر ثانیه است. ردیابی هم با سرعت‌های نجومی، قمری و دو هزار سرعت دلخواه دیگر قابل انجام است.

برق ورودی به مقر هم جریان مستقیم ۵ آمپر و ۱۲ ولت است.


کاربردخورشید (فقط با فیلترهای خورشیدی مناسب)
کاربردسحابی‌ها و کهکشان‌ها
کاربردعکاسی نجومی
کاربردماه و سیاره‌ها
مناسب برایرصدگران ماهر
مناسب برایرصدگران باتجربه
اپتیک
نوعترکیبی
طراحی اپتیکیاشمیت-کاسگرین
گشودگی دهانه۱۴ اینچ (۳۵۶ میلی‌متر)
فاصلۀ کانونی۲۸۴۵ میلی‌متر
نسبت کانونیf/8
اندودUHTC
توان تفکیک (نظری)۰/۳۹ ثانیۀ قوس
حد قدر (نظری)۱۴/۷
توان گردآوری نور۲۵۸۷ برابر چشم انسان
بزرگ‌نمایی۵۱ تا ۷۱۲ برابر
وزن لولۀ اپتیکی۲۸/۶ کیلوگرم
فکوسر
ساختارکری‌فورد
پیچ فکوس سریعدارد
پیچ فکوس دقیقدارد (نسبت ۱:۷)
چپقی
نوعمنشوری ۲ اینچ، سری ۵۰۰۰ مید
مقر
نوعاستوایی
مدلLX850
کنترل‌گر GoToدارد
ردیابدارد
وزن مقر۲۵ کیلوگرم
وزنۀ تعادلسه عدد (هر کدام ۱۱/۸ کیلوگرم)
حداکثر وزن قابل تحمل۴۰ کیلوگرم
پایه
نوعسه‌پایه
جنسفولاد زنگ‌نزن
ارتفاع۷۳ تا ۱۱۴ سانتی‌متر
ابزارهای جانبی همراه
چشمی ۲ اینچی۲۵ میلی‌متر HD-60 سری ۵۰۰۰
جوینده۵۰×۸
دیگر ابزارهای جانبیمبدل AC یونیورسال، کابل USB کامپیوتر به تلسکوپ و نرم‌افزار اتواستار سوئیت، صفحه اتصال لوزماندی، کابل RS-232، درگاه استارلاک، درگاه اضافی برای ردیابی
نام انگلیسیMeade LX850-ACF 14" f/8

نوشتن نقد و نظر

تلسکوپ ۱۴ اینچ ACF اشمیت مید (مقر استوایی ال‌اکس-۸۵۰)

تلسکوپ ۱۴ اینچ ACF اشمیت مید (مقر استوایی ال‌اکس-۸۵۰)

  • بسیار ایده‌آل برای رصد و عکاسی نجومی
  • بدون خطای کما، میدان دید کاملاً تخت
  • ردیاب خودکار استارلاک و سامانۀ جستجوی خودکار اتواستار-۲

نوشتن نقد و نظر

محصولات خاص

محصولات بازدید شده

28 other products