خنثي كننده چرخش ميدان تلسكوپ سمت ارتفاعي ۱۶ اينچ اشميت ميد نمایش بزرگتر

خنثي كننده چرخش ميدان تلسكوپ سمت ارتفاعي ۱۶ اينچ اشميت ميد

4434

جدید

2,340,000 تومان

افزودن به علاقه‌مندی‌ها

خنثی‌کنندۀ چرخش میدان تلسکوپ‌های مید (Meade)، برای داده گیری یا عکاسی بلندمدت (بیش از 5 دقیقه) در حالتی که از گُوه (Wedge) استفاده نمی‌کنید و استقرار تلسکوپ به‌صورت سمتی-ارتفاعی است کاربرد دارد. چرخش میدان در عکاسی با این نوع تلسکوپ‌ها به دلیل یکی نبودن محور چرخش (یا ردیابی تلسکوپ) با محور دوران زمین، امری اجتناب‌ناپذیر است. 

حتی هنگامی‌که تلسکوپ دقیقاً ستاره مرکزی را دنبال می‌کند، به نظر می‌رسد ستاره‌های لبه میدان دید، حول مرکز میدان چرخیده‌اند. درنتیجه ستاره‌های دورتر از مرکز، به‌جای نقطه‌ای بودن در عکس به شکل قوس‌هایی هم‌مرکز ثبت می‌شوند. این پدیده در مقرهای سمت‌ارتفاعی دیده می‌شود و به‌هیچ‌وجه به‌دقت خودِ مقر یا هم‌خطی داخلی ارتباط ندارد.

خنثی‌کنندۀ چرخش میدان می‌تواند این مشکل را برطرف کند. خنثی‌کننده به خروجی تلسکوپ متصل و کابل رابط آن به پورت RS232 بسته می‌شود. اطلاعات مربوط به جهت‌گیری و ردیابی تلسکوپ، از طریق ریزپردازنده‌های مقر به خنثی‌کننده فرستاده می‌شود و تصحیحات پیوسته و دقیق را اعمال می‌کند. درنتیجه حتی در نوردهی‌های بلندمدت برای داده‌برداری با CCS یا عکاسی نجومی، میدان دید تلسکوپ ثابت و بدون تغییر می‌ماند. درواقع تلسکوپ مانند حالتی عمل می‌کند که گویی روی پایۀ استوائی دقیق مستقر شده است.

امکان اتصال لوازم جانبی مانند حلقه تی (T-Ring) یا راهنمای خارج از محور (Off-Axis Guider) به خنثی‌کننده وجود دارد.

این خنثی‌کننده با تلسکوپ‌های 7 و 8 و 10 و 12 و 14 اینچ LX200 و تلسکوپ‌های سری RCX400 و LX400 شامل تلسکوپ‌های 16 اینچ کاربرد دارد.

 
برچسب8000910525

نوشتن نقد و نظر

خنثي كننده چرخش ميدان تلسكوپ سمت ارتفاعي ۱۶ اينچ اشميت ميد

خنثي كننده چرخش ميدان تلسكوپ سمت ارتفاعي ۱۶ اينچ اشميت ميد

نوشتن نقد و نظر

محصولات خاص

محصولات بازدید شده

8 other products