مقر و سه‌پایه استوايي EQ8 اسکای‌واچر (با وزنه تعادل) نمایش بزرگتر

مقر و سه‌پایه استوايي EQ8 اسکای‌واچر (با وزنه تعادل)

3193

جدید

17,000,000 تومان

افزودن به علاقه‌مندی‌ها

مقر EQ8 یکی از دقیق‌ترین مقررهای موجود است. این مقر برای افرادی که قصد رصد یا عکاسی نجومی جدی و هدف‌مند دارند انتخاب بسیار مناسبی است. این مقرر یک کنترلر دستی سین‌اسکن، دو وزنه ۱۰ کیلوگرمی و جی‌پی‌اس به همراه دارد. ظرفیت تحمل بار این مقرر ۵۰ کیلوگرم است. مقرر EQ8 ویژگی‌های بارز متعددی دارد که به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

امكان تنظيم ارتفاع بين ۰/۷۵ تا ۱ متر: موتور پله‌ای با دقت بالا كه چرخ­دنده را مستقيماً حرکت می‌دهد و باعث به حداقل رسيدن خطا در آن می‌شود.

سیستم جست‌وجوی آزاد: سیستم منحصربه‌فرد رمزگذار دوگانه (Dual Encoder) به کاربر اجازه می‌دهد تلسکوپ را بصورت دستی یا الکتریکی در هر دو محور حرکت دهد بدون اینکه قطبی‌بودن یا اطلاعات موقعیتی تلسکوپ و مقر به هم بخورد. پس از نشانه رفتن تلسکوپ به سمت جرمی جدید تلسکوپ به صورت خودکار شروع به ردیابی دقیق جرم جدید می‌کند و به راه‌اندازی دوباره در حین رصد نیاز ندارد.

مقر EQ8 هم روی محور بعد و هم میل با رمزگذارهای کمکی تجهیز شده است. پس مقر می‌تواند موقعیت فعلی خود را ردیابی کند، حتی وقتی رصدگر پیچ را باز کرده و مقر را با دست در محور بعد و میل بچرخاند. با این ویژگی، رصدگر می‌تواند بصورت دستی بدون نگرانی از به هم خوردن قطبی بودن مقر، بصورت دستی با مقر کار کند و وقتی رصدگر می‌خواهد دوباره با کنترلِ دستی سین­‌اسکن با مقر کار کند، تنظیم دوباره لازم نیست و کافی است پیچ دوباره بسته شود. این ویژگی را می­توان از طریق کنترلِ دستی فعال یا غیرفعال کرد. این ویژگی به رصدگر آزادی عمل و انعطاف پذیری بیشتری در طول رصد می­دهد.

توانایی Batch Exposure: این مقر می‌تواند برای نوردهی‌های متوالی با مدت زمان دلخواه برنامه‌ریزی شود. مقر EQ8 به خروجی SNAP مجهز شده است که می‌تواند سرعت آزاد شدن شاتر را کنترل کند. رصدگر با استفاده از توانایی کنترلر سین­اسکن می‌تواند هنگام انجام عکاسی رصدی ۸ گروه ترکیبی «فریم و زمان نوردهی» را روی کنترلر سین­اسکن تنظیم کرد.

قابلیت Autohome: مقر EQ8 دو سنسور موقعیت‌یابی دارد. هنگامی که با کنترلر سین‌اسکن کار می‌کنید مقر پس‌انداز راه‌اندازی مجدد در همان موقعیت قبلی قرار می‌گیرد.

این مقرر ویژگی اتصال به دستگاه سین‌اسکن مطابق با نقشه‌ ستاره‌ای جدید را نیز دارد.

نحوه نصب: سر مقر نسبتاً سنگین است اما در آوردن آن از جعبه با کمک یک نفر به راحتی امکان‌پذیر و همچنین سوار کردن آن بر سه‌پایه آسان است. وصل کردن سر مقر به سه‌پایه، از طریق یک برجستگی در کناره­ی استوانه صورت می­پذیرد که پیچ میانی را، به داخل سر مقر هدایت می‌کند. همچنین مقر پس از قطبی شدن با دو پیچ آلن محکم می‌شود. هنگامی که سر مقر با پیچ میانی محکم شد به آسانی می‌توان سمت و ارتفاع آن­ را برای قطبی کردن تنظیم کرد. چرخ‌دنده­ی بزرگ تنظیم ارتفاع را انجام می­دهد که ظرافت حرکت را بالا برده و انجام تغییرات حرکتی کوچک آسان می­شود. همچنین سه‌پایه برای بالا بودن ظرافت حرکت سمتی سه لایه تفلون دارد.

حرکت محور بعد و میل، هنگام باز بودن پیچ­ها «بسیار» ظریف بوده و نشان می­دهد که بلبرینگ‌های استفاده شده کیفیت خوبی داشته، به خوبی روانکاری شده­اند. با بسته بودن پیچ‌ها هیچ­گونه جای بازی در چرخ­دنده­ها حس نمی‌شود که این نشان­دهنده­ بالا بودن کیفیت دنده­ها است. مقر EQ8 با در نظر گرفتن کیفیت بالا و کارایی ایده‌آل و قیمتش مناسبش نسبت که مقررهای هم‌رده‌اش چالشی بزرگ برای رقبایش محسوب می‌شود.

مشخصات فنی

مقر: مقر مدل آلمانی استوایی با دقت بالا

منبع تغذیه: ۱۱تا ۱۶ ولت DC؛ ۴ آمپر

وزن سه‌پایه: ۲۹/۴ کیلوگرم

وزن سر مقر: ۲۴/۵ کیلوگرم

وزنه: دو عدد وزنه ۱۰ کیلوگرمی

وزن میله وزنه: ۲/۶ کیلوگرم

کنترل دستی: SynScan V3.27 +

وزن قابل تحمل: ۵۰ کیلوگرم

چرخ­دنده بُعد: ۲۱۹/۵ میلی­متر قطر، ۴۳۵ دنده، آلومینیوم

چرخ­دنده میل: ۲۱۹/۵ میلی­متر قطر، ۴۳۵ دنده، آلومینیوم

محور بعد: ۵۵ میلی­متر قطر، آلومینیوم

محور میل: ۵۵ میلی­متر قطر، آلومینیوم

شفت وزنه: ۳۱/۵ میلی­متر قطر، ۴۰۰ میلی­متر طول

تطبیق عرض جغرافیایی: ۱۰ تا ۶۵ درجه

تطبیق سمتی: ۱۰+/- درجه

دوربین قطبی‌کننده: دوربین قطبی‌کننده خارجی اختیاری

قطبی‌کننده: تنظیم نرم­‌افزاری یا استفاده از قطبی‌کننده خارجی

کنترل رمزگذار دوگانه: دارد

موقعیت اولیه: بازیابی دوباره بعد و میل هنگام روشن شدن

موتور: موتور پله‌ای ۱۲ ولت DC، با رزولوشن بالا

محدودیت بُعد: محدودیت مکانیکی

رزولوشن کدگذارهای کمکی: حدود ۱/۲ دقیقه قوس

دقت ردیابی: ۰/۱۱۶۴ ثانیه قوس (با موتور)

سرعت ردیابی: سرعت نجومی، سرعت خورشیدی، سرعت قمری، «تصحیح خطای تناوبی و نجومی»

حداکثر سرعت چرخش محور تلسکوپ: ۳/۳ درجه بر ثانیه

مدل ردیابی: مدل استوایی

حافظه اطلاعاتی گسترده کامپیوتری دارد؛ جست‌وجو و ردیابی اتوماتیک حدود ۴۲۰۰۰ جرم: سیارات، ستاره‌های نام‌گذاری‌شده، ستارگان متغیر، ستارگان دوتایی، کاتالوگ‌های اجرام غیرستاره‌ای (NGC، SAO، IC، کالدول و مسیه)

محصولات مربوط:

دوربین قطبی‌کننده اسکای­واچر برای EQ8

کیف آلومینومی مقر استوایی EQ8

برچسب3040220087 3040220088

نوشتن نقد و نظر

مقر و سه‌پایه استوايي EQ8 اسکای‌واچر (با وزنه تعادل)

مقر و سه‌پایه استوايي EQ8 اسکای‌واچر (با وزنه تعادل)

نوشتن نقد و نظر

محصولات خاص

محصولات بازدید شده

15 other products