کاهنده و تخت‌کننده 0.67 برابر استروفیزیکس نمایش بزرگتر

کاهنده و تخت‌کننده 0.67 برابر استروفیزیکس

3498

جدید

1,050,000 تومان

افزودن به علاقه‌مندی‌ها

موسسه طبیعت آسمان شب این ابزار را برای دوربین‌های SLR کنونِ EOS و تلسکوپ‌های ریچی‌کرتین توصیه می‌­کند.

شرکت استروفیزیکس این تله­‌کمپرسورهای CCD را مخصوص دوربین‌های SBIG ساخته‌است. نرخ کاهش فاصله کانونی آن‌­ها با دوربین SBIG ST 7/8/10 و در صورت نصب فیلتر چرخان با فیلتر رنگی، 0.67 برابر و بدون فیلتر رنگی 0.75 برابر است.

قطر دهانه این تله‌کمپرسور­ 0.75 اینچ است و برای پیچ شدن به هرگونه رابط 2 اینچ با رزوه­‌ی 48 میلی‌­‍‌‌‌متری که برای دوربین‌­های CCD ساخته شده­‌اند، طراحی شده است. طراحی این ابزار به گونه­‌ای است که به طور کامل داخل رابط دوربین­‌های SBIG نمی‌­رود چون رزوه‌­های رابط عمق کمتری دارند.

این محصول در اصل برای ماکستوف کسگرین ده اینچ استروفیزیکس با نسبت کانونی 14.6 طراحی شده اما با تلسکوپ‌های با نسبت کانونی 9 تا 18 مانند تلسکوپ­‌های 6 یا 8 اینچ ریچی‌کرتین هم سازگار است. فاصله کانونی این ابزار 300 میلی­‌متر (12 اینچ) است. طراحی دو‌قسمتی سمنته شده به گونه‌ای است که حدود 99% نور ورودی را در محدوده 420 تا 700 نانومتر عبور می‌دهد و میدان دید را در هنگام استفاده از فیلتر رنگی حدود 0.67 برابر فشرده می­‌کند و در اغلب تلسکوپ‌های ترکیبی باعث وضوح تراشه STE10E در گوشه‌های تصویر می­‌شود. این طراحی در جبهه موج، خطای کما ایجاد نمی­‌کند و بنابراین می­‌تواند با تمامی تلسکوپ‌های بدون خطای کما و با میدان دید تخت مانند ماکستوف­‌ها، ریچی­‌کرتین­‌ها و شکستی‌ها استفاده شود. همچنین رزلوشن تلسکوپ را نیز تضعیف نمی­‌کند.

این تله­‌کمپرسور برای تلسکوپ­‌های با نسبت کانونی کمتر از f/9 توصیه نمی­‌شود.

نوشتن نقد و نظر

کاهنده و تخت‌کننده 0.67 برابر استروفیزیکس

کاهنده و تخت‌کننده 0.67 برابر استروفیزیکس

نوشتن نقد و نظر

محصولات خاص

محصولات بازدید شده

13 other products