علم هیجان‌انگیز نمایش بزرگتر

علم هیجان‌انگیز

4608

جدید

17,000 تومان

افزودن به علاقه‌مندی‌ها

نویسنده‌ی محبوب نشریه‌ی پاپیولار ساینس، تئودور گری، زیبایی و هیجان علم را در قالب ۵۵ آزمایش هیجان‌انگیز و جذاب نمایش می‌دهد.

«عجب کتاب خارق‌العاده‌ای؛ کتابی پُر زرق و برق و سرزنده که شما را درگیر خود می‌کند. هر عکس این کتاب نه تنها عشقی عمیق به علم را نشان می‌دهد بلکه نمایان‌گر عشق متفکری به مواد علم است؛ ابزارها و شیشه، خاک و فلز، و هر آن چیزی که علم را در دسترس همه قرار می‌دهد.»

آدام سَوِیج، مجری برنامۀ تلویزیونی MythBusters

«این جایزۀ نوبل من به چه کار می‌آید اگر موجب تحسین نویسندگان علمی مانند تئودور گری نشود؟ کسی که با نوشته‌های ماهرانۀ خود، دانشجویان جوان را به محققانی جدی تبدیل می‌کند.»
لئون لدرمن، برندۀ نوبل فیزیک سال ۱۹۸۸

«این کتابی فوق‌العاده و آموزشی واقعی است؛ شرحی زیبا بر شیمی تجربی، تئو گری چند ده آزمایش را با جزئیاتی ظریف و روشن و دوست‌داشتنی برایمان بازگو می‌کند؛ طوری که هر کدام دری می‌شود به سوی شگفتی‌های علم شیمی، فرقی نمی‌کند که روش درست کردن نمک طعام را شرح می‌دهد، یا ساختن رشته‌های نایلون، یا مداد گرافیتی، به هر حال دانش دایره‌المعارفی و اشتیاق مسری او به علم ما را به قلمروهای روشنفکرانۀ عمیقی می‌برد؛ در حالی که هرگز حس شگفتی و مهم‌تر از همه، سرگرمی، را فدا نمی‌کند.»
الیور سَکس، نویسندۀ کتاب‌هایی مانند: Uncle Tungsten, Musicophillia, Awakenings

«علم هیجان‌انگیز تئو گری، با هدف الهام‌بخشی و برانگیزش خلاقی نسل آیندۀ سازندگان، متفکران، مهندسان و دانشمندان دیوانه نوشته شده‌است.»
فیلیپ تورن، نویسندۀ نشریۀ Make

«من بیست و دو سال با تئو گری در زمینۀ طراحی و ساخت نر‌م‌افزار همکاری داشته‌ام و دیده‌ام که او برای انجام‌دادن کارهای به ظاهر ناممکن، آسان‌ترین راه‌ها را پیدا می‌کند. وقتی او همین خلاقیت و بینش را برای آشکار کردن علم پشت امور روزمره پیش می‌گیرد، بسیار لذت می‌برید.»
استفن ولفرام، خالق نرم‌افزار مهندسی Mathematica و نویسندۀ کتاب A New Kind of Science

نویسنده: تئو گری

مترجم: شادی حامدی‌آزاد

ناشر: نشر دیبایه

نوبت چاپ: اول

سال چاپ: ۱۳۹۴

تعداد صفحات: ۲۳۹


نوشتن نقد و نظر

علم هیجان‌انگیز

علم هیجان‌انگیز

نوشتن نقد و نظر

محصولات خاص

محصولات بازدید شده

30 other products