اگر یک سیاهچاله به زمین نزدیک شود، چه اتفاقی می افتد؟ | ویدئو

تصور کنید که یک سیاهچاله به زمین نزدیک شود! چه اتفاقی برای ما می‌افتد؟ پودر می‌شویم؟ از مدارمان خارج می‌شویم و به جایی دوردست پرتاب می‌شویم؟ اصلا راه فراری برای ما وجود دارد؟

در این مطلب تلاش کرده‌ایم تا ضمن قرار دادن یک ویدئو در این مورد، به این سوال پاسخ دهیم. دعوت می‌کنیم در ادامه مطلب با علم بازار همراه باشید.

 

اگر یک سیاهچاله به زمین نزدیک شود، چه اتفاقی می افتد؟

بگذارید نگاهی علمی به این موضوع داشته باشیم. پیش از هر چیز، باید متوجه این موضوع باشیم که یک سیاهچاله برای نزدیک شدن به زمین، باید ابتدا به بسیاری از سیاراتی که در فضای بیرونی‌تر منظومه شمسی قرار دارند برسد و اساسا، تاثیرات حضور آن پیش از ما، بر روی منظومه شمسی و اعضای بیرونی آن آشکار خواهد شد.

اما تا همینجای داستان نیز، عواقب ناگواری در انتظار ما خواهد بود. بگذارید در همین ابتدای کار، به سوال انتهایی پاسخ دهیم. راه فراری برای ما هست؟ پاسخ منفی است. بعید است بتوانیم از چنگال چنین هیولایی فرار کنیم.

نزدیکی یک سیاهچاله به فضای منظومه شمسی، به تنهایی برابر با یک فاجعه و اغتشاش تمام‌عیار است. مدار سیارات به هم می‌ریزند، برخوردهای غول‌آسا در بین اجزای منظومه شمسی رخ می‌دهد و در این بین زمین نیز پیش از رسیدن سیاهچاله به آن و تاثیرات مستقیمش، بی‌نصیب نخواهد ماند.

در حقیقت، به اجتمال زیاد، پیش از تاثیرگذاری مستقیم سیاهچاله بر روی زمین و بلعیده شدن زمین توسط سیاهچاله، زمین تا مرز نابودی کامل پیش رفته است و دیگر حیاتی بر روی آن وجود ندارد. زمین مورد هجوم اجرام فضایی (خصوصا سیارک‌ها) قرار خواهد گرفت و در واقع، سیاهچاله فرضی داستان ما، احتمالا یک سیاره ویرانه را خواهد بلیعید که هیچ نشانی از سیاره عزیز ما نخواهد داشت.

در انتها دعوت می‌کنیم برای اینکه درک بهتری نسبت به این موضوع داشته باشید و پاسخ خود را به شکل بهتری دریافت کنید، به تماشای ویدئویی که در زیر برای شما قرار داده‌ایم بپردازید. اما بگذارید پیش از تماشای این ویدئو، خیال شما را از یک موضوع راحت کنیم: احتمال نزدیک شدن یک سیاهچاله به زمین (پیش از نابودی زمین در حدود ۴٫۵ میلیارد سال دیگر توسط خورشید)، چیزی نزدیک به غیر ممکن است.

 

 

منابع

منبع ویدئو

منبع تصویر شاخص

محسن الهامیان

محسن الهامیان.از حدود 6 سال پیش فعالیت‌های گروهیِ علمی خود را آغاز کرد. علم، تکنولوژی، فعالیت‌های گروهی و هر چیزی که خلاقیت و پویایی در آن باشد، چیزهایی هستند که او را به وجد می‌آورند. وی اکنون در مقطع کارشناسی رشته روانشناسی بالینی مشغول به تحصیل است.

مطالب مرتبط

۳ دیدگاه‌

  1. چقدر خوبه که زمین اینطوری نابود نشه

  2. علی گفت:

    محسن جان قرار دادن یک کلیپ به زبان اصلی (بدون زیر نویس فارسی یا دوبله فارسی) برای درصد بسیار کمی از مردم ایران قابل فهم خواهد بود. بهتر نبود تیتر خبر را هم به انگلیسی می نوشتید؟ (جهت مزاح)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *