اینفوگرافیک | فضاپیمای تجاری بوئینگ CST-100

شرکت بوئینگ در حال ساحت فضاپیمایی به نام سی اس تی-۱۰۰ (به انگلیسی: CST-100) برای ناسا است. CST-100 کوتاه شده عبارت Crew Space Transportation است.

آزمایش تونل باد فضاپیمای سی اس تی-۱۰۰ و خودروی پرتابی یکپارچه موشک اطلس پنج در تاریخ ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ (۳ ژوئن ۲۰۱۳) توسط شرکت بوئینگ و اتحادیه پروازهای فضایی (ULA) با موفقیت به پایان رسید. هدف از این آزمایش ارائه خدمات پرواز فضایی خصوصی سرنشین‌دار برای مشتریان دولتی و خصوصی است و در صورت موفقیت‌آمیز بودن آن، ناسا از این فضاپیماها به عنوان گزینه جدید خود برای ارسال فضانوردان به ایستگاه فضایی بین‌المللی استفاده می‌کند. گفتنی است که شرکتهای خصوصی بسیاری در تکاپو برای تامین کردن نیاز ناسا به فضاپیما برای انجام ماموریت‌هایش هستند.

در ادامه این مطلب از علم بازار، با استفاده از یک اینفوگرافیک به بررسی این فضاپیما پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

 

اینفوگرافیک فضاپیمای تجاری بوئینگ CST-100

اینفوگرافیک فضاپیمای تجاری بوئینگ CST-100

 

 

منابع

منبع مطلب سی اس تی-۱۰۰، منبع تصویر شاخص CST-100، منبع اینفوگرافیک CST-100

محسن الهامیان

محسن الهامیان.از حدود 6 سال پیش فعالیت‌های گروهیِ علمی خود را آغاز کرد. علم، تکنولوژی، فعالیت‌های گروهی و هر چیزی که خلاقیت و پویایی در آن باشد، چیزهایی هستند که او را به وجد می‌آورند. وی اکنون در مقطع کارشناسی رشته روانشناسی بالینی مشغول به تحصیل است.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز در خبرنامه علم‌بازار عضو نشده‌اید؟

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی؛ همچنین رویداد‌های نجومی، پیشنهاد‌های رصدی، تخفیف‌های ویژه و... در خبر نامه ما عضو شوید

You have Successfully Subscribed!