اینفوگرافیک | فضاپیمای تجاری Dream Chaser شرکت Sierra Nevada

پیش از این در علم بازار، در مورد فضاپیماها صحبت کرده بودیم و اینفوگرافیکی در مورد فضاپیمای تجاری بوئینگ CST-100 نیز برای شما قرار داده بودیم. در این مطلب نیز قصد داریم به اراپه اینفوگرافیکی در مورد فضاپیمای دیگری به نام Dream Chaser بپردازیم.

دریم چیسر (به انگلیسی: Dream Chaser) ساخت شرکت سیرا نوادا (به انگلیسی: Sierra Nevada) است. دریم چیسر یک فضاپیمای مداری سرنشین‌دار است (با توانایی حمل ۷ سرنشین به مدارهای نزدیک زمین) که پرواز آن عمودی و فرودش به صورت افقی انجام می‌شود. پرواز عمودی فضاپیما به وسیله یک موشک انجام می‌شود و در هنگام بازگشت نیز با استفاده از بالهای خود، توانایی فرود بر روی باندهای معمولی را دارد.

این فضاپیما که در رقابت با کپسول های بوئینگ و اسپیس اکس هست خود برگرفته از طراحی های قدیمی ناسا و شوروی است. Dream Chaser به معنای «تعقیب کننده رویا» است.

برای مشاهده اینفوگرافیک مرتبط با این فضاپیما و کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن، در ادامه مطلب با علم بازار همراه باشید.

 

اینفوگرافیک فضاپیمای تجاری سیرا نوادای دریم چیسر

اینفوگرافیک فضاپیمای تجاری سیرا نوادای دریم چیسر

 

 

 

منابع

منبع مطلب دریم چیسر، منبع تصویر شاخص Dream Chaser، منبع اینفوگرافیک دریم چِیسر

محسن الهامیان

محسن الهامیان.از حدود 6 سال پیش فعالیت‌های گروهیِ علمی خود را آغاز کرد. علم، تکنولوژی، فعالیت‌های گروهی و هر چیزی که خلاقیت و پویایی در آن باشد، چیزهایی هستند که او را به وجد می‌آورند. وی اکنون در مقطع کارشناسی رشته روانشناسی بالینی مشغول به تحصیل است.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز در خبرنامه علم‌بازار عضو نشده‌اید؟

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی؛ همچنین رویداد‌های نجومی، پیشنهاد‌های رصدی، تخفیف‌های ویژه و... در خبر نامه ما عضو شوید

You have Successfully Subscribed!