اینفوگرافیک | کهکشان راه شیری؛ خانه ما

حتما برای شما نیز پیش آمده است که زمانی که به حاشیه شهر یا هر جایی که از آلودگی نوری شهرها دور است رفته‌اید و به آسمان نگاه کرده‌اید، توده خاکستری رنگ محوی را در بالای سر خود مشاهده کرده‌اید. خانه‌مان … کهکشان راه شیری را.

نور این توده خاکستری رنگ، از ستاره‌ها، خوشه‌های ستاره‌ای، سحابی‌ها و تمام مواد نورانی که کهکشان میزبان ما را شکل می‌دهند سرچشمه می‌گیرد و درخشان‌ترین قسمت آن در محدوده صورت فلکی قوس (کمان) و تا حدودی در محدوده صورت فلکی عقرب قرار دارد. از همین رو، این منطقه از آسمان در رقابت‌های رصدی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

کهکشان ما یک کهکشان مارپیچی با حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد ستاره است که البته خود تنها یکی از چند صد میلیارد کهکشان موجود در جهان است!

در این مطلب اینفوگرافیکی را در مورد این رود نورانی آسمانی قرار داده‌ایم تا اطلاعاتی را در این مورد در خدمت شما عزیزان، قرار دهیم. قطر، ضخامت، سیاهچاله، هاله، سن و برخی موارد دیگر، از جمله موضوعاتی است که در این اینفوگرافیک به آنها پرداخته شده است.

پس اگر مشتاق به دانستن در مورد این موضوعات هستید، در ادامه مطلب با علم بازار همراه باشید.

 

اینفوگرافیک کهکشان راه شیری | Milky Way Infographic

اینفوگرافیک کهکشان راه شیری | Milky Way Infographic

 

 

منابع

منبع مطلب، منبع اینفوگرافیک

محسن الهامیان

محسن الهامیان.از حدود 6 سال پیش فعالیت‌های گروهیِ علمی خود را آغاز کرد. علم، تکنولوژی، فعالیت‌های گروهی و هر چیزی که خلاقیت و پویایی در آن باشد، چیزهایی هستند که او را به وجد می‌آورند. وی اکنون در مقطع کارشناسی رشته روانشناسی بالینی مشغول به تحصیل است.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز در خبرنامه علم‌بازار عضو نشده‌اید؟

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی؛ همچنین رویداد‌های نجومی، پیشنهاد‌های رصدی، تخفیف‌های ویژه و... در خبر نامه ما عضو شوید

You have Successfully Subscribed!