بسته های ویژه علم بازار | تلسکوپ ۶ اینچ دابسونی ساده (مناسب برای تازه کاران | جوانان و بزرگسالان)

در اولین مطلب از مجموعه مطالب مرتبط با بسته‌های ویژه علم بازار، در مورد ماهیت بسته‌های ویژه علم بازار و اولین بسته ویژه علم بازار یعنی یک تلسکوپ ۸۰ میلی متر آکروماتیک لوله بلند با مقر AZ3 که مناسب کودکان و نوجوانان تازه کار بود صحبت کردیم.

در این مطلب نیز قصد داریم برای جوانان و بزرگسالان تازه کار نیز بسته‌ای مناسب معرفی کنیم. این بسته نجومی، یکی از بهترین گزینه‌ها برای مشاهده آسمان با حداقل قیمت ممکن است و در دنیای نجوم، بسته‌ای ارزان قیمت محسوب می‌شود. در حقیقت شما بسته‌ای ارزان‌تر از این را نیز می‌توانید انتخاب کنید، اما مهم است که هزینه‌ای که می‌پردازید، به قدر کافی پاسخگوی نیازهای شما نیز باشد یا نه.

قلب تپنده این بسته علم بازار نیز یک تلسکوپ است. یک تلسکوپ ۶ اینچ دابسونی که اگرچه عنوان ساده را در قیاس با همتایان خود گرفته است، اما این به معنای توانایی کم آن نیست. یک ۶ اینچ دابسونی، تقریبا هر چیزی که در ابتدای راهتان در نجوم از آسمان بخواهید را به شما نشان خواهد داد.

بارلو، هم‌خط‌کننده، کیت تمیز کننده، فیلترها، کتاب‌ها و وسایل کمک آموزشی بسیاری نیز در کنار این تلسکوپ قرار گرفته‌اند تا به شما این اطمینان را بدهند که در یک شب رصدی با این تلسکوپ، چیزی کم نخواهید داشت و نگران چیزی نخواهید بود.

پیشنهاد می‌کنیم اگر این توضیحات نظر شما را به این بسته جلب کرده است، در ادامه این مطلب با علم بازار همراه باشید.

 

بسته ویژه تلسکوپ ۶ اینچ دابسونی ساده

خصوصیات این بسته به شرح زیر است:

* رنج قیمتی: ارزان

* کارایی: نجوم

* مخاطب: عامه مردم، گروههای ترویجی

* رده سنی: جوانان و بزرگسالان

 

 

گزینه‌های در نظر گرفته شده در این بسته

تلسکوپ ۶ اینچی دابسونی SkyWatcer

تلسکوپ ۶ اینچی دابسونی SkyWatcer

۱- تلسکوپ ۶ اینچی دابسونی

این نمونه از تلسکوپ‌ها آنقدر معروف و پر طرفدار هستند که معمولا در یک دسته جداگانه قرار داده می‌شوند.احتمالا شما نیز شنیده‌اید که این تلسکوپ‌ها یکی از بهترین گزینه‌ها برای رقابت‌های رصدی، رصدهای تفریحی و فعالیت ترویجی نجوم هستند.

امروزه تلسکوپ‌های دابسونی توسط شرکت‌های مختلفی تولید می‌شود یا حتی به صورت دست‌ساز توسط منجمین آماتور ساخته می‌شوند. هر چند که از نظر جزئیات با هم تفاوت‌های کوچکی دارند اما همه‌ي آنها را به عنوان تلسکوپ دابسونی می‌شناسیم.

بهای این تلسکوپ‌ها در مقایسه با تلسکوپ‌های دیگر با این قطر دهانه بسیار استثنایی است. کیفیت تصویر این تلسکوپ‌ها نیز قابل توجه بوده و چون قطر دهانه‌ی مناسبی دارند، از توان گردآوری نور بالایی برخورداند که در رصدهای داخل شهر نیز امکان دیدن جزییات قابل توجه را به کاربران می‌دهند.

این تلسکوپ‌ها مناسب علاقه‌مندان جدی رصد آسمان، رصدگران درون شهری، به ویژه دوست‌داران برگزاری رصدهای خیابانی، شرکت‌کنندگان در رقابت‌های رصدی و علاقه‌مندان به طراحی‌ با جزییات زیاد از اجرام آسمان است. علاقه‌مندان به عکاسی نیز می‌توانند با استفاده از این تلسکوپ‌ها از اجرام پرنور آسمان، ماه و سیارات و برخی خوشه‌های ستاره‌ای به خوبی عکاسی کنند.

همچنین این تلسکوپ‌ها به دلیل مقاومت بالا و ساختار بسیار ساده‌‌شان در بیشتر رصدخانه‌هایی که بازدیدکنندگان عمومی دارند، به عنوان تلسکوپی همراه تلسکوپ اصلی که در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد، استفاده می‌شود.

برای مطالعه اطلاعات بیشتر در مورد تلسکوپ ۶ اینچی دابسونی در فروشگاه علم بازار و مشاهده خصوصیات جزئی و فنی آن نیز اینجا کنید.

همچنین نسخه با کیفیت‌تر این تلسکوپ (ساخت شرکت GSO) نیز قابل جایگزینی با این تلسکوپ است. ۶ اینچ دابسونی ساخته شده توسط شرکت GSO از آینه اولیه با کیفیت بالاتر، پایه مناسب‌تر و فوکوسر بهتری به نسبت همتای خود در شرکت SkyWatcher برخوردار است. برای مطالعه اطلاعات بیشتر در مورد ۶ اینچ دابسونی ساخت شرکت GSO و مشاهده خصوصیات جزئی و فنی آن، اینجا کلیک کنید.

تلسکوپ دابسونی ۱۰ اینچ الماس سیاه اسکای واچر تاشو

مقایسه ابعاد مختلف دابسونی ها با یک انسان بالغ

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رده دابسونی‌ها، می‌توانید به مطلب «نقد و بررسی علم بازار | نگاهی به تلسکوپ های دابسونی» در بلاگ علم بازار مراجعه کنید.

برای مطالعه اطلاعات بیشتر در مورد تلسکوپ ۶ اینچی دابسونی در فروشگاه علم بازار و مشاهده خصوصیات جزئی و فنی آن نیز اینجا کنید.

 

بارلوی ۲٫۵ برابر Guan Sheng گوان شنگ

بارلوی ۲٫۵ برابر Guan Sheng

۲- بارلوی ۲٫۵ برابر Guan Sheng

در هنگام رصد با تلسکوپ در نظر گرفته شده در این بسته یا هر تلسکوپ دیگری، گاهی اوقات هوس می‌کنید که جرم مورد نظر خود را از نمایی نزدیکتر ببینید. بارلو ها ابزاری هستند که می‌توانند بزرگنمایی چشمی‌هایی که در آنها قرار می‌گیرند را با ضریبی خاص (۲x , 3x ,5x) افزایش دهند.

در این بسته نیز بارلوی بسیار با کیفیت گوانگ شنگ با بزرگنمائی ۲٫۵ برابر و کیفیت آپوکروماتیک را برای شما در نظر گرفته‌ایم.

 

فیلتر آلودگی نوری و ماه ۲ اینچ CrystalView

فیلتر آلودگی نوری و ماه ۲ اینچ CrystalView

۳- فیلتر آلودگی نوری و ماه ۲ اینچ CrystalView

بخش اعظمی از علاقمندان به نجوم، علاقه خود را مدیون اولین بار مشاهده ماه از پشت تلسکوپ یا دوچشمی هستند! لذا برای رصد هرچه بهتر این جرم زیبا، در این بسته، فیلتری مخصوص آن را در نظر گرفتیم.

این فیلتر ارزان قیمت آلودگی نوری را به راستی کار می‌کند و شدت آلودگی نوری را در شهرها کم می‌کند. از این فیلتر در رصد اجرام کم نور و غیر ستاره‌ای مانند سحابی‌ها و کهکشانها و همچنین برای عکاسی از آنها می‌توانید استفاده نمائید. این فیلتر در سایز ۲ و ۱٫۲۵ اینچ عرضه می‌گردد.

 

فیلتر خورشیدی مایلار ۱۵۰ میلی‌متری

فیلتر خورشیدی مایلار ۱۵۰ mm

۴- فیلتر خورشیدی مایلار ۱۵۰ میلی‌متری

توصیه می‌کنیم رصد خورشید را به هیچ عنوان از دست ندهید؛ خصوصا اگر یک خورشید گرفتگی در راه باشد! ما برای این کار فیلتر خورشیدی مایلار ۱۵۰ میلی‌متری را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

ورقه‌های مایلار از ارزان‌ترین و مطمئن‌ترین فیلترهای رصد خورشیدند. این فیلترها روی دهانه‌ی تلسکوپ قرار می‌گیرند، از ورود درصد بسیار بالایی از نور جلوگیری و طول‌موج‌های مضر را جذب می‌کنند. این فیلترها اگر آسیب نبینند برای رصد خورشید بسیار عالی عمل می‌کنند. برای رصد مطمئن‌تر خورشید استفاده از فیلترهای شیشه‌ای توصیه می‌شود.

 

چراغ قوه دو نورLED (نور قرمز و نور سفید)

چراغ قوه دو نورLED (نور قرمز و نور سفید)

۵-  چراغ قوه دو نور LED (نور قرمز و نور سفید)

برای نقشه‌خوانی و عبور در طبیعت در هنگام رصد نیاز به چراغ قوه‌هایی دارید که به نور قرمز مجهز باشند. این چراغ قوه‌های دو نوره باعث می‌شوند که در هنگام رصد و نقشه‌خوانی، نور قرمزشان به کمک شما بیایند تا چشمان شما ایمن از خطر نور سفید بمانند تا آسمان را با مردمک چشم بازتر و دقت بیشتری پیمایش کنید. البته نور سفید آن هم باعث می‌شود که در زمان بعد از رصد بتوانید مانند چراغ قوه‌های معمولی از آن استفاده کنید. این چراغ قوه‌ها از باتری ۹ ولت آلکالین تغذیه می‌کنند که بسیار پر دوام و کم‌مصرفند .

 

۶- کیت تمیز کننده Orion

جهت سرویس و تمیز کردن تلسکوپ، چشمی‌ها، بارلو و فیلترها

 

۷- کتاب صورت های فلکی

این کتاب یکی از بهترین کتاب‌ها جهت یادگیری و پیدا کردن صورتهای فلکی آسمان است.
این کتاب در ابتدا به این می‌پردازد که صورت فلکی چیست؛ پس از آن این صورت‌ها را معرفی می‌کند و درباره شکل آنها و یافتن آنها در آسمان توضیح می‌دهد. در انتهای کتاب ضمیمه‌های متفاوتی وجود دارد که میتوان به جدول ستارگان نیمکره جنوبی نام برد که اکثر ساکنین نیمکره شمالی آنها را نمی‌شناسند.

 

۸- گردونه آسمان نادکو

وسیله‌ای جهت پیدا کردن صورتهای فلکی در آسمان

 

۹- کتاب اطلس منظومه ی خورشیدی

برگردان و ویرایشی است از کتاب the atlas of the solar system نوشته پاتریک مور و گری هانت.

 

۱۰- کتاب رصد ماه

سومین کتاب از مجموعه کتاب‌های راهنمای آسمان با عنوان «رصد ماه» نوشته دکتر محمدرضا نورزی.

 

۱۱- کتاب منظومه شمسی و سیارات فراخورشیدی

 

 

چند نکته

* بسته‌های ویژه به هیچ وجه بی‌نقص نبوده و صرفا گزینه‌هایی جهت نشان دادن سطح برنامه‌ریزی ما در ارائه کالا به شما علاقمندان گرامی است.

* شما مجبور به خرید تمامی یک بسته ویژه نیستید و می‌توانید به هنگام خرید، به فراخور نیاز خود برخی گزینه‌ها را از بسته حذف کنید یا برخی گزینه‌های دیگر را به آن اضافه کنید.

* برخی از کالاهای بسته‌های ویژه، به صورت رایگان و به عنوان هدیه به علاقمندان گرامی اعطا خواهد شد.

* بسته‌های ویژه در طول زمان بروزرسانی می‌شوند و بهبود پیدا می‌کنند.

 

 

قیمت بسته

قیمت بسته با تلسکوپ پیش فرض (SkyWatcher) معادل ۱٫۵۸۲٫۵۰۰ تومان است که با تخفیف ویژه، به قیمت ۱٫۴۹۹٫۰۰۰ تومان به فروش می رسد.

همچنین قیمت بسته با تلسکوپ جایگزین (GSO) معادل ۱٫۸۸۲٫۵۰۰ تومان است که با تخفیف ویژه، به قیمت ۱٫۷۷۰٫۰۰۰ تومان به فروش می رسد.

 

 

در انتها امیدواریم این بسته گزینه مناسبی برای شما جهت ورود به دنیای نجوم باشد.

نظر شما در مورد این بسته ویژه علم بازار چیست؟

لطفا نظرات خود در این مورد را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

پویا حدادیان

پویا حدادیان دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد MBA است، اما در کنار آن نیم‌نگاهی به عکاسی و فعالیت‌های خلاقانه‌ی علمی و تکنولوژیکی نیز دارد. او فعالیت‌های گروهیِ علمی خود را از حدود 4 سال پیش شروع کرد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *