خوراک نجومی علم بازار | نقشه آسمان فروردین ماه

در بخشی از سلسله مطالب مرتبط با خوراک نجومی علم بازار، قصد داریم به ارائه نقشه آسمان هر ماه بپردازیم. این فرآیندی خواهد بود که تا پایان سال طول خواهد کشید. به طور معمول می‌توانید در روزهای ابتدایی هر ماه منتظر رسیدن نقشه آسمان آن ماه باشید.

خبر خوش اینکه این نقشه‌های آسمان، منحصر به سال ۹۴ نخواهند بود و برای تمامی سالها، کاربرد خواهند داشت.

در ادامه مطلب با بلاگ علم بازار همراه باشید تا ضمن ارائه توضیحات کوتاهی در مورد نقشه‌های آسمان، نقشه آسمان فروردین ماه را نیز دریافت کنید.

 

نقشهٔ آسمان یا نمودار آسمان (به انگلیسی: star chart یا star map)، نقشه‌ای است که برای نمایش جایگاه ستارگان، سیاره‌ها و دیگر جرم‌های آسمانی مانند کهکشان‌ها و صورت‌های فلکی در زمان‌های گوناگون شب و سال به کار می‌رود.

برای استفاده از نقشه آسمان، باید آن را طوری بالای سر خود بگیرید که افق شمالی مشخص شده بر روی نقشه، با جهت شمال جغرافیایی مکانی که در آن هستید، در یک راستا باشد.

نقشه‌ای که در این تصویر می‌بینید، برای ساعت ۲۲ یکم فروردین، ساعت ۲۱ پانزدهم فروردین و ساعت ۲۰ سی‌ام فروردین تنظیم شده است.

نقشه آسمان فروردین ماه

نقشه آسمان فروردین ماه | لطفا برای مشاهده و ذخیره نسخه با کیفیت تصویر، بر روی آن کلیک کنید (و تا بارگزاری آن شکیبا باشید) | حجم تصویر: ۴٫۴۷ MB

پویا حدادیان

پویا حدادیان دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد MBA است، اما در کنار آن نیم‌نگاهی به عکاسی و فعالیت‌های خلاقانه‌ی علمی و تکنولوژیکی نیز دارد. او فعالیت‌های گروهیِ علمی خود را از حدود 4 سال پیش شروع کرد.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. می 23, 2015

    […] از مطالب خوراک نجومی علم بازار، نقشه آسمان فروردین ماه را برای شما گذاشتیم و گفتیم که قصد داریم این کار را تا […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز در خبرنامه علم‌بازار عضو نشده‌اید؟

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی؛ همچنین رویداد‌های نجومی، پیشنهاد‌های رصدی، تخفیف‌های ویژه و... در خبر نامه ما عضو شوید

You have Successfully Subscribed!