اگر ماه، تنها یک پیکسل بود! | فایل فلش

هیچ به این فکر کرده‌اید که اگر ماه تنها یک پیکسل اندازه داشت، دنیا چه شکلی بود؟ منظورم این است که حتما شما هم می‌دانید که ابعاد در مقیاس نجومی، بسیار حیرت‌انگیز و دور از تصور است. تنها راه ما در چنین شرایطی، کوچک کردن ابعاد به یک نسبت و نگاه کردن به آنها است.

در این مطلب قصد داریم فایل فلشی را معرفی کنیم که ابعاد منظومه شمسی ما را بسیار کوچک کرده است. در ادامه مطلب با علم بازار همراه باشید تا بیشتر در این مورد برای شما توضیح دهیم.

 

فایل فلش ابعاد منظومه شمسی

Josh Worth و ذهن خلاقش، مسئول و سازنده این فایل فلش فوق‌العاده هستند. فایلی که با وجود اینکه برای ما مقدور نبود که آن را برای شما در سایت قرار دهیم، اما آنقدر وسوسه‌انگیز بود که ما را مجاب کرد که در مورد آن بنویسیم و به شما اطلاع دهیم.

حتما پیش از این نیز مقایسه‌هایی به این شکل را دیده‌اید. در این فایل فلش نیز Josh Worth، این فرض را نشان داده است که اگر ماه را به اندازه یک پیکسل کوچک کنیم، منظومه شمسی ما چه وضعیتی خواهد داشت، ابعاد هر جرم چقدر خواهد بود و در چه فاصله‌ای از یکدیگر قرار خواهند داشت.

فایل فلش از خورشید شروع می‌شود و با حرکت غلتک موس یا کلید سمت راست کیبورد، در عمق منظومه شمسی پیش می‌رود. در بالای سایت، گزینه‌هایی برای حرکت سریعتر در نظر گرفته شده است تا بتواند سریعتر به هر کدام از اجرام و توضیحات آنها دسترسی پیدا کنید. محتوای توضیحات، از طریق گزینه‌ای که در سمت راست بالای سایت قرار گرفته است، به ۱۷ زبان متفاوت قابل تغییر است، اما متاسفانه زبان فارسی در میان آنها نیست.

برای دیدن این فایل فلش، می توانید به بر روی عبارت روبرو کلیک کنید: فایل فلش ابعاد منظومه شمسی

 

نظر شما در مورد این فایل چیست؟
آیا شما نیز مثالها و ابزارهای خوبی برای شبیه‌سازی ابعاد منظومه شمسی یا کائنات می‌شناسید؟
شما می‌توانید نظرات خود در این مورد را از طریق بخش نظرات همین مطلب با ما در میان بگذارید.

محسن الهامیان

محسن الهامیان.از حدود 6 سال پیش فعالیت‌های گروهیِ علمی خود را آغاز کرد. علم، تکنولوژی، فعالیت‌های گروهی و هر چیزی که خلاقیت و پویایی در آن باشد، چیزهایی هستند که او را به وجد می‌آورند. وی اکنون در مقطع کارشناسی رشته روانشناسی بالینی مشغول به تحصیل است.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز در خبرنامه علم‌بازار عضو نشده‌اید؟

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی؛ همچنین رویداد‌های نجومی، پیشنهاد‌های رصدی، تخفیف‌های ویژه و... در خبر نامه ما عضو شوید

You have Successfully Subscribed!