ما احتمالاً اولین موجودات هوشمند فضایی را یافته‌ایم! | خبر فوری / در حال بروزرسانی

در حالی که انسان‌ها مشغول فعالیت‌های همیشگی خود هستند و به نظر می‌آید که همه‌چیز مثل سابق است، دقایقی است که یک بمب خبری در حال پخش شدن در محافل رسانه‌ای است.

در سکوت رسانه‌ای کامل، یک کنفرانس خبری فوری در مقر اصلی ناسا با حضور مجموعه‌ای از بزرگان دنیای علم، تاریخ ما را به دو قسمت تقسیم کرده است؛ قبل از اعلام این کشف و بعد از آن. این کنفرانس خبری که با حضور Dava Newman؛ نماینده ناسا ، Frank Drake؛ بنیان‌گذار SETI (موسسه جستجوی هوش فرازمینی) و همین‌طور Fabiola Gianotti؛ مدیرکل سرن (CERN یا سازمان اروپایی پژوهش‌های هسته‌ای) برگزارشده بود، به اعلام یک خبر سرنوشت‌ساز در تاریخ بشریت مربوط بود: وجود شواهد قطعی از کشف موجودات هوشمند فرازمینی.

 

۱-su0OmH-y5HBtYP-SMSnZPQ

نماینده ناسا Dava Newman به نمایندگی از بقیه حضار، اعلام نتایج را بر عهده داشت. بر اساس گفته‌های Dava Newman  بر اساس داده‌های تلفیقی به دست آمده از SETI  و CERN و پس از بررسی‌های تکمیلی ناسا ، حضور موجودات فرازمینی و دریافت پیامی از سمت آن‌ها قطعی شده است.

آنچه ناسا  را مجبور کرده است که بدون پنهان‌کاری و در اسرع وقت موضوع را رسانه‌ای کند، روش استفاده‌شده برای انتقال پیام بوده است. موجودات هوشمند فرازمینی که این پیام را ارسال کرده‌اند، مجبور شده‌اند برای اطمینان از ماندگاری پیام، رد پای خود را بر روی امواج رادیویی بسیار خاص و همین‌طور حالت خاصی از برهم‌کنش ذرات بنیادی قرار بدهند.

Dava Newman در ادامه می‌گوید: ما در ابتدا شواهدی را از طریق SETI  در طول‌موج‌های رادیویی تازه کشف‌شده‌ای دریافت کردیم که البته به اندازه کافی برای رسانه‌ای کردن موضوع و اعلام قطعی این موضوع، کافی نبود. اما سرنخ‌های موجود در پیام‌های رادیویی دریافت شده، اشاراتی به نوع خاصی از حالات ذرات بنیادی داشت که باعث شد از طریق همکارانمان در CERN به بررسی آن‌ها بپردازیم. نتیجه شگفت‌آور بود. پس از رمزگشایی داده‌های به‌دست‌آمده، پیام دریافت شده کاملاً واضح و غیرقابل‌انکار بود. آن پیام، یک جمله کوتاه بود: ما هستیم، شما چه؟

در انتهای این کنفرانس خبری Fabiola Gianotti؛ مدیرکل سرن صحبت را به این شکل ادامه داد: امیدوارم متوجه شده باشید. ما با موجودات بسیار هوشمندی سروکار داریم که توانسته‌اند به شکلی پیام خود را به ما برسانند که ما هنوز به دانش لازم برای انجام نرسیده‌ایم. آن‌ها از ما باهوش‌تر هستند و این می‌تواند یک خبر بسیار بد برای نوع انسان‌ها باشد. زیرا اگر آن‌ها تصمیم بگیرند از برتری خود برعلیه ما استفاده کنند، عواقب آن غیرقابل‌پیش‌بینی خواهد بود. ما باید بسیار سریع در کنار یکدیگر در سازمان ملل جمع‌شویم و در مورد برخورد احتمالی خود با این موجودات به توافق برسیم.

وی در انتها خاطرنشان کرد: در پایان لازم است بگویم که ما هنوز تمام پیام آن‌ها را رمزگشایی نکرده‌ایم و بخش‌های دیگری وجود دارد که هنوز متوجه نشده‌ایم چه هستند. البته متخصصان ما در CERN و SETI  که به‌صورت مشترک بر روی رمزگشایی این پیام‌ها کار می‌کنند، تصور می‌کنند که بخش باقیمانده پیام، احتمالاً شامل یک مختصات است.

گفتنی است که کمک اخیر استیفن هاوکینگ و میلیارد روسی به نام «یوری میلنر» نیز در رسیدن به نتیجه فعلی بی‌تأثیر نبوده است. زیرا اولین شواهد از تماس موجودات بیگانه با ابزارهای موسسه SETI  از طریق پروژه SETI@home آشکارسازی شده است. این پروژه با استفاده از توان پردازشی کامپیوترهای متصل به اینترنت و نرم‌افزار این پروژه در سیستم خانگی بیش از ۹ میلیون داوطلب در سراسر جهان، به آنالیز داده‌های دریافتی می‌پرداخت و توانست اولین نشانه‌ها از این پیام را آشکار کند. (ایسنا)

 

cd06da93f96d958644c6093ea997d9f1-ینی پی سیyenipc.ir

جالب است بدانید در سال ۲۰۱۰ خانم مازلان اوتمن، بانوی اخترشناس مالزیایی با رأی نمایندگان حقوق فضایی سازمان ملل به عنوان نماینده زمین برای خوشامدگویی به فرازمینی‌ها انتخاب شد (خبر آنلاین) و انتظار می‌رود به زودی جلسه‌ای از طرف ایشان برای پرداختن به این موضوع تشکیل شود. موضوعی که در حال حاضر مهمترین مساله پیش روی بشر است و می‌تواند به بقای ما یا انقراض نسل بشر بیانجامد.

 

خانم مازلان اوتمن، بانوی اخترشناس مالزیایی

خانم مازلان اوتمن، بانوی اخترشناس مالزیایی

پی‌نوشت: این مطلب به صورت لحظه به لحظه با جدیدترین اطلاعات در این مورد به روز می‌شود. با ما همراه باشید.

 

Happy April Fools’ Day

محسن الهامیان

محسن الهامیان.از حدود 6 سال پیش فعالیت‌های گروهیِ علمی خود را آغاز کرد. علم، تکنولوژی، فعالیت‌های گروهی و هر چیزی که خلاقیت و پویایی در آن باشد، چیزهایی هستند که او را به وجد می‌آورند. وی اکنون در مقطع کارشناسی رشته روانشناسی بالینی مشغول به تحصیل است.

مطالب مرتبط

۶ دیدگاه‌

 1. مرتضی توسلی مقدم گفت:

  ببخشید می شود بگویید که منبع این خبر مهم از کجا گرفته شده است؟

 2. reza گفت:

  دروغ سیزده باحالی بود

 3. مرتضی توسلی مقدم گفت:

  این خبر یعنی جعلی است؟

  • سید محمد حسین خلیلی گفت:

   بله
   در واقع دروغ ۱۳ بود.

   اگر به متن توجه کنید منوجه این موضوع میشید
   روی تمامی عکس ها هم عبارت April fools dayخورده
   به معنی دروغ اول آوریل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *