خوراک نجومی علم بازار | نقشه آسمان اردیبهشت ماه

 

در یکی از مطالب خوراک نجومی علم بازار، نقشه آسمان فروردین ماه را برای شما گذاشتیم و گفتیم که قصد داریم این کار را تا پایان امسال ادامه دهیم. همینطور گفتیم که این نقشه‌های آسمان منحصر به سال ۹۴ نبوده و برای تمامی سالها کاربرد دارد.

پس اگر به کتابهای راهنمای آسمان دسترسی ندارید و برای رصدهای تفریحی خود در ماه اردیبهشت نیاز به یک نفشه آسمان دارید، در ادامه مطلب با علم بازار همراه باشید.

نقشهٔ آسمان یا نمودار آسمان (به انگلیسی: star chart یا star map)، نقشه‌ای است که برای نمایش جایگاه ستارگان، سیاره‌ها و دیگر جرم‌های آسمانی مانند کهکشان‌ها و صورت‌های فلکی در زمان‌های گوناگون شب و سال به کار می‌رود.

برای استفاده از نقشه آسمان، باید آن را طوری بالای سر خود بگیرید که افق شمالی مشخص شده بر روی نقشه، با جهت شمال جغرافیایی مکانی که در آن هستید، در یک راستا باشد.

نقشه‌ای که در این تصویر می‌بینید، برای ساعت ۲۲ یکم اردیبهشت، ساعت ۲۱ پانزدهم اردیبهشت و ساعت ۲۰ سی‌ام اردیبهشت تنظیم شده است.

نقشه آسمان اردیبهشت ماه

نقشه آسمان اردیبهشت ماه

پویا حدادیان

پویا حدادیان دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد MBA است، اما در کنار آن نیم‌نگاهی به عکاسی و فعالیت‌های خلاقانه‌ی علمی و تکنولوژیکی نیز دارد. او فعالیت‌های گروهیِ علمی خود را از حدود 4 سال پیش شروع کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *