ویدئو | اگر ماه در همان فاصله ای بود که ایستگاه فضایی بین المللی ISS هست!

فانتزی‌های نجومی، همیشه جذاب هستند. پیش از این چندین مورد دیگر از ویدئوهای اینچنینی را برای شما قرار داده بودیم. ویدئوهای نمای سیارات دیگر در جایگاه ماه، از دید زمینی‌ها و همینطور ویدئوی نمای ستارگان دیگر در جایگاه خورشید، از دید زمینی‌ها از جمله این ویدئوها بوده‌اند.

اما بگذارید فرض جالب دیگری را در نظر بگیریم. اگر ماه در فاصله ایستگاه فضایی بین المللی ISS با زمین می‌بود، چه میشد؟ فاصله زمین و ماه در کمترین حالت در حدود ۳۶۰ هزار کیلومتر و در بیشترین حالت در حدود ۴۰۰ هزار کیلومتر است. اما به طور متوسط، فاصله زمین و ماه از یکدیگر در حدود ۳۸۴٫۴۰۰ کیلومتر یا ۲۳۸٫۵۵۵ مایل است. این فاصله آنقدر کافی است که تمامی دیگر سیارات منظومه شمسی در بین آن جای می‌گیرند.

حال فرض را بر این بگیرید که این فاصله به یک باره به ۴۰۰ کیلومتری یا ۲۵۰ مایلی زمین (فاصله ایستگاه فضایی بین المللی تا زمین) کاهش پیدا کند. ماه در مکان ISS! در این شرایط، ماه در آسمان زمین چگونه دیده خواهد شد و آیا تاثیری بر کیفیت شب و روز ما و تاریکی و روشنایی زمین خواهد داشت؟

اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید، در ادامه مطلب با علم بازار همراه باشید تا در ویدئویی که برای شما گذاشته‌ایم، به این سوالات شما پاسخ دهیم و ببینیم اگر ماه در مکان ISS قرار بگیرد، چه اتفاقی می‌افتد.

 

 

محسن الهامیان

محسن الهامیان.از حدود 6 سال پیش فعالیت‌های گروهیِ علمی خود را آغاز کرد. علم، تکنولوژی، فعالیت‌های گروهی و هر چیزی که خلاقیت و پویایی در آن باشد، چیزهایی هستند که او را به وجد می‌آورند. وی اکنون در مقطع کارشناسی رشته روانشناسی بالینی مشغول به تحصیل است.

مطالب مرتبط

۴ دیدگاه‌

 1. رحیم مطلبی گفت:

  زیبا بود

  فقط در اوایل مقاله ، این جمله دیده میشود:

  فاصله زمین و ماه با در بیشترین حالت در حدود ۳۶۰ هزار کیلومتر
  و در کمترین حالت در حدود ۴۰۰ هزار کیلومتر است

  به نظرم جای کلمات بیشترین و کمترین اشتباه شده،
  جمله صحیح:
  فاصله زمین و ماه (با؟) در کمترین حالت در حدود ۳۶۰ هزار کیلومتر
  و در بیشترین حالت در حدود ۴۰۰ هزار کیلومتر است

 2. رحیم مطلبی گفت:

  خواهش میکنم، ضمنا یک “با” در اوایل جمله اضافه است:فاصله زمین و ماه (با؟) در کمترین

  اگر آن را هم حذف کنید، جمله روانتر می شود

  آن مشکل کاراکتر درجه هم حل شد، نمونه اش را برایتان فرستادم

  روز خوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز در خبرنامه علم‌بازار عضو نشده‌اید؟

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی؛ همچنین رویداد‌های نجومی، پیشنهاد‌های رصدی، تخفیف‌های ویژه و... در خبر نامه ما عضو شوید

You have Successfully Subscribed!