ویدئو | اگر یک دنباله دار در یکی از اقیانوس های زمین سقوط کند، چه اتفاقی می افتد؟

در مطلبی که تحت عنوان «قسمت ۲۰م دوره ابتدای نجوم | دنباله دارها + اینفوگرافیک» در بلاگ قرار گرفت، برای شما گفتیم که دنباله‌دارها یکی از زیباترین تهدیدها علیه نسل بشر و حیات بر روی زمین هستند، جون در حقیقت آنها یکی از کاندیداهای نابودی حیات از روی زمین یا زدن خساراتی جبران‌ناپذیر هستند.

اما به راستی برخورد یک دنباله‌دار یا هر جرم آسمانی دیگری با زمین، چه تاثیرات و عواقبی خواهد داشت؟ پاسخ این سوال به این موضوع بستگی دارد که جرم مذکور به خشکی‌های زمین برخورد کند، یا به اقیانوس‌ها.

برخورد یک دنباله‌دار با خشکی‌های زمین، می‌تواند (اگر به اندازه کافی بزرگ باشد) علاوه بر خساراتی که به محل فرود وارد می‌کند (که مطمئنا اگر در منطقه مسکونی باشد، خسارات بیشتر خواهند بود)، ابری از گرد و غبار را به آسمان زمین بفرستد که حتی برای ماهها جلوی نور خورشید را بگیرند. این، یعنی یک عصر یخبندان!

اما برخورد یک جرم آسمانی به اقیانوس‌ها نیز فاجعه‌بار خواهد بود. در ویدئویی که در ادامه مطلب می‌بینید (که از فیلم Deep Impact برداشته شده است)، مشاهده خواهید کرد که اگر یک دنباله‌دار در یکی از اقیانوس‌های زمین سقوط کند، چه اتفاقی می‌افتد؟

پس اگر کنجکاو هستید که تاثیرات برخورد یک دنباله‌دار به یکی از اقیانوس‌های زمین را مشاهده کنید، در ادامه مطلب با علم بازار همراه باشید.

 

 

شما در این مورد چه فکر می‌کنید؟

آیا پایان کار ما در زمین اینگونه خواهد بود؟

آیا ما امکان پیش‌بینی این خطرات و مقابله با آنها را داریم؟

اگر می‌خواهید پاسخ این سوالات را بدانید، مطالب آینده علم بازار را از دست ندهید.

 

منبع

محسن الهامیان

محسن الهامیان.از حدود 6 سال پیش فعالیت‌های گروهیِ علمی خود را آغاز کرد. علم، تکنولوژی، فعالیت‌های گروهی و هر چیزی که خلاقیت و پویایی در آن باشد، چیزهایی هستند که او را به وجد می‌آورند. وی اکنون در مقطع کارشناسی رشته روانشناسی بالینی مشغول به تحصیل است.

مطالب مرتبط

۳ دیدگاه‌

  1. عجب کلیپ جالبی
    امیدوارم به ی شکل دیگه نابود بشیم:)

  2. خیلی قشنگ تر، آروم تر، یهویی تر!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز در خبرنامه علم‌بازار عضو نشده‌اید؟

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی؛ همچنین رویداد‌های نجومی، پیشنهاد‌های رصدی، تخفیف‌های ویژه و... در خبر نامه ما عضو شوید

You have Successfully Subscribed!