چهارمین شماره ماهنامه فناوری فضایی منتشر شد

تاکنون ۲۹ نسخه از ماهنامه فناوری فضایی منتشرشده است که چهار شماره آخر آن به ترتیب در مهرماه همزمان با هفته جهانی فضا، آذرماه هم‌زمان با هفته پژوهش، دی‌ماه و نیمه بهمن‌ماه هم‌زمان با جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سراسر ایران روی گیشه‌های مطبوعاتی سراسر کشور قرارگرفته است.

در این شماره ماهنامه فناوری فضایی به بررسی پروژه‌ها،‌ برنامه‌ها و دست‌یافته‌های جدید در حوزه فضایی ایران و جهان پرداخته است. دعوت می کنیم در ادامه مطلب با علم بازار همراه باشید تا بیشتر در مورد چهارمین شماره فناوری فضایی بدانید.

[ult_animation_block animation=”zoomInLeft” animation_duration=”3″ animation_delay=”1″ animation_iteration_count=”1″][bsf-info-box icon=”Defaults-clock-o” icon_size=”32″ icon_color=”#1e73be” hover_effect=”style_3″ pos=”left”]مدت زمان مطالعه مطلب:
۳ دقیقه[/bsf-info-box][/ult_animation_block][ult_animation_block animation=”zoomInLeft” animation_duration=”3″ animation_delay=”1″ animation_iteration_count=”1″][bsf-info-box icon=”Defaults-chain link” icon_size=”32″ icon_color=”#1e73be” hover_effect=”style_3″ pos=”left”]لینک کوتاه مطلب:
http://goo.gl/toFJ7C[/bsf-info-box][/ult_animation_block]

چهارمین شماره فناوری فضایی

موضوع و محوریت این شماره ماهنامه فناوری فضایی بررسی سفرهای تجاری فضایی و اقدامات انجام‌شده در این حوزه فضایی است.

در قسمت پیشخوان، این مجله به بررسی ماموریت‌های فضایی جهانی در سال جدید پرداخته است و در ادامه مقاله‌هایی در مورد دست‌یافته‌های فضایی دنیا برای رسیدن به فناوری‌های جدید پرداخته است.

در قسمت پرونده ویژه این شماره ماهنامه فناوری فضایی این مجله به بررسی سفرهای فضایی و بررسی اقدامات انجام‌شده در این حوزه پرداخته است. سفرهای فضایی از دیرباز آرزوی انسان‌ها برای فتح درهای جدیدی به‌سوی آسمان و ازجمله پرهزینه‌ترین تفریحات انسان‌ها بوده است.

در هر شماره از این مجله قسمتی موسوم به گزارش قرارگرفته است. در قسمت گزارش این شماره به ساخته‌ها و وسایل مختلف استفاده‌شده در علوم فضایی پرداخته‌شده است. بزرگ‌ترین موشک دنیا، رصدخانه خورشیدی فضایی، برنامه سفر به سیاره زهره و بسیاری مقاله دیگر از سری مطالب استفاده‌شده در این شماره ماهنامه است.

فضا و جامعه علمی محل مناسبی برای استفاده و انتقال تجربیات است. در قسمت آرشیو این مجله به دو پروژه بزرگ در تاریخ فضایی جهان اشاره‌شده است. اولین وسیله ساخت بشر که روی ماه قرار گرفت و اولین تجربه قدم گذاشتن روی ماه. این دو پروژه بزرگ موسوم به لونا و آپولو و آموزه‌های این دو پروژه، در قسمت آرشیو بررسی شده است.

چنانچه مایل هستید این ماهنامه را به صورت اینترنتی از علم بازار خریداری کنید، اینجا کلیک کنید.

محسن الهامیان

محسن الهامیان.از حدود 6 سال پیش فعالیت‌های گروهیِ علمی خود را آغاز کرد. علم، تکنولوژی، فعالیت‌های گروهی و هر چیزی که خلاقیت و پویایی در آن باشد، چیزهایی هستند که او را به وجد می‌آورند. وی اکنون در مقطع کارشناسی رشته روانشناسی بالینی مشغول به تحصیل است.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *