کالای منتخب هفته | تلسکوپ ۶ اینچی دابسونی + تخفیف ویژه

از آنجایی که در آینده علم بازار قصد داریم کالاهایی از شاخه‌های دیگر علم مانند نجوم را نیز مورد پوشش قرار دهیم، از این پس کالای منتخب هفته دیگر عنوان نجومی نخواهد داشت و یکی از کالاهای موجود در فروشگاه (از هر شاخه‌ای) خواهد بود.

اما بگذارید تا اضافه شدن شاخه‌های علمی جدید به علم بازار، به ارائه کالاهای نجومی ادامه دهیم. بیشتر نجومی‌ها به دابسونی‌ها علاقه خاصی دارند و نویسندگان نجومی علم بازار نیز از این قاعده مستثنی نیستند. همین موضوع نیز باعث شده است که یک بار دیگر یک تلسکوپ دابسونی دیگر را سوژه کالای منتخب هفته علم بازار کنیم. هرچند که این بار تفاوت در کمپانی سازنده این سری دابسونی‌ها، باعث تفاوت‌هایی در قیمت و کیفیت اپتیک نیز شده است.

در ادامه با علم بازار همراه باشید تا بیشتر در این مورد برای شما توضیح دهیم.

تلسکوپ ۶ اینچی دابسونی جی اس او

تلسکوپ ۶ اینچی دابسونی جی اس او

تلسکوپ ۶ اینچی دابسونی

شاید بهترین تلسکوپی که می‌توانید برای ابتدای کار خریداری کنید این تلسکوپ ۶ اینچ دابسونی است.

ممکن است تازه‌کارها چند ماهی یا چند سالی قبل از خریداری تلسکوپ اصلی خودشان با تلسکوپ شکستی ۶۰ میلی متری (گالیله ای) آسمان را رصد کنند. اما این تلسکوپ ۶ اینچ نیوتنی برای همیشه می‌تواند جلوه‌های جدید آسمان را برای شما نمایان کند.

جهت‌یابی آسان و عدم نیاز به قطبی کردن تلسکوپ این نیوتنی دابسونی را به بهترین ابزار در رصد آسمان برای کل خانواده تبدیل می‌کند.

این تلسکوپ با آینه ۱۵۳ میلی‌متر سهموی و نسبت کانونی ۸ بهترین ابزار برای رصد ماه و سیارات است هرچند که گردآوری نور (۶۲۵ برابر چشم انسان) آن برای دیدن اجرام اعماق آسمان مانند سحابی‌ها، کهشکشان‌ها و خوشه‌های ستاره‌ای هم کافی است.

پایه چوبی و مستحکم بدون لرزش این تلسکوپ حتی در رصدهایی با بزرگنمایی خیلی زیاد هم تصاویر قابل قبول ارائه می‌دهد و به راحتی می‌توان با این پایه ساده اجرام آسمانی را دنبال کرد.

فوکوسر دو سرعته تلسکوپ ۶ اینچی دابسونی

فوکوسر دو سرعته تلسکوپ ۶ اینچی دابسونی

مشخصات فنی

قطر دهانه (آینه اصلی): ۱۵۳ میلی‌متر

نوع و مدل مقر: سمت-ارتفاعی دابسونی

نوع موتور: ندارد

فاصله کانونی: ۱۲۰۰ میلی‌متر

نسبت کانونی: f/8

بیشترین بزرگنمایی کاربردی: ۳۰۰ برابر

چشمی‌ها: ۹ و ۲۵ میلی متر پلوسل

جوینده: ۶x30 به همراه نگهدارنده

بیشترین قدر قابل رصد (نظری): ۱۳٫۵

توان تفکیک (نظری): ۰٫۷۷ ثانیه قوسی

توان گردآوری نور: ۶۲۵ برابر چشم انسان

وزن لوله : ۹ کیلوگرم

وزن  پایه: ۹٫۵ کیلوگرم

سایر لوازم جانبی: آداپتور ۱٫۲۵ و لوازم جانبی پایه

تلسکوپ ۶ اینچی دابسونی GSO

تلسکوپ ۶ اینچی دابسونی GSO

قطر دهانه مناسب، قیمت مناسب، سهولت در استفاده و فوکوسر دو سرعته این تلسکوپ، از عوامل انتخاب آن به عنوان کالای منتخب هفته بودند.

قیمت اصلی این تلسکوپ ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان است، اما تا ۰۷ فروردین ۹۴، با قیمت ۱٫۳۹۰٫۰۰۰ تومان در دسترس خواهد بود.

محسن الهامیان

محسن الهامیان.از حدود 6 سال پیش فعالیت‌های گروهیِ علمی خود را آغاز کرد. علم، تکنولوژی، فعالیت‌های گروهی و هر چیزی که خلاقیت و پویایی در آن باشد، چیزهایی هستند که او را به وجد می‌آورند. وی اکنون در مقطع کارشناسی رشته روانشناسی بالینی مشغول به تحصیل است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز در خبرنامه علم‌بازار عضو نشده‌اید؟

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی؛ همچنین رویداد‌های نجومی، پیشنهاد‌های رصدی، تخفیف‌های ویژه و... در خبر نامه ما عضو شوید

You have Successfully Subscribed!