تلسكوپ 200 نیوتنی F800 استروگراف فیبركربن و مقر HEQ5SYNSCAN اسكای واچر نمایش بزرگتر

تلسكوپ 200 نیوتنی F800 استروگراف فیبركربن و مقر HEQ5SYNSCAN اسكای واچر

4546

جدید

8,250,000 تومان

افزودن به علاقه‌مندی‌ها

تلسکوپی ایده‌آل برای عکاسان نجومی اعماق آسمان! قطر دهانۀ این تلسکوپ 205 میلی‌متر (8 اینچ) و فاصلۀ کانونی آن 800 میلی‌متر است. نسبت کانونی سریع f/4  تلسکوپ امکان ثبت اجرام کم‌سوی اعماق آسمان با نوردهی کوتاه (نسبت به نیوتنی‌های مشابه) را فراهم می‌کند. آینۀ اولیۀ سهموی شکل تلسکوپ از شیشۀ پیرکس با ضریب انبساط بسیار پایین ساخته شده و علاوه بر حفظ شکل سطح آینه در اثر تغییر دما و سرمای شب‌های رصدی، به کاهش زمان همدما شدن تلسکوپ کمک می‌کند.

علاوه بر کیفیت بالای آینه و سیستم اپتیکی، جنس بدنه و طراحی مکانیکی تلسکوپ نیز ویژگی مهمی است. لولۀ تلسکوپ از فیبر کربن ساخته شده است. این ماده در عین سبکی، بسیار مقاوم است و در مقایسه با لوله-های فلزی، پایداری حرارتی بیشتری دارد. این ویژگی برای عکاسان اعماق آسمان که نوردهی طولانی مدت انجام می‌دهند بسیار مهم و حیاتی است. تلسکوپ‌هایی که از موادی با پایداری گرمایی نامناسب و کم ساخته شده‌اند، در نوردهی‌های طولانی مدت از حالت فکوس بهینه خارج می‌شوند. اما لولۀ ساخته شده از فیبر کربن، پایداری بیشتری از این نظر ایجاد می‌کند. سطح داخلی لولۀ تلسکوپ به تیغه‌هایی برای پس زدن بازتاب‌های ناخواستۀ نور مجهز شده است.

فکوسر این تلسکوپ از نوع دوسرعته و به بلبرینگ‌های مجهز است که لولۀ متحرک فکوسر را نگهداری و حمایت می‌کنند تا پایداری بیشتری داشته باشد، و جابجایی تصویر (Image Shift) بعد از گرفتن فکوس هنگام استفاده از چشمی‌های سنگین یا دوربین‌های عکاسی و ابزارهای آشکارساز به کمترین مقدار برسد. حرکت لولۀ داخلی فکوسر با اعمال نیروی چرخش از طریق غلتکی داخلی آن رخ می‌دهد. این شیوه مزیت-های مهمی از فکوسرهای چرخ دنده‌ای دارد. فکوسر قابلیت تنظیم ریز با نسبت 1 به 10 دارد.

نوشتن نقد و نظر

تلسكوپ 200 نیوتنی F800 استروگراف فیبركربن و مقر HEQ5SYNSCAN اسكای واچر

تلسكوپ 200 نیوتنی F800 استروگراف فیبركربن و مقر HEQ5SYNSCAN اسكای واچر

نوشتن نقد و نظر

محصولات خاص

محصولات بازدید شده

12 other products